Plnenie klimatizácie (Pre kamióny aj osobné autá)

Plnenie klimatizácie

Pri používaní klimatizácie postupne dochádza k jej znečisteniu. Z čistého vzduchu, ktorý nám prúdi do interiéru auta sa tak postupne stáva vzduch znečistený, ktorý môže obsahovať až 7x viac baktérií ako bežný vzduch. Zanedbávaním údržby klimatizácie si teda môžete spôsobiť alergickú reakciu, zápal dýchacích ciest alebo dokonca angínu.

Ideálne 2x za rok, minimálne raz za rok. Mnoho ľudí však berie servis klimatizácie na ľahkú váhu a ide do servisu až vtedy, keď začne zapáchať alebo keď sa pokazí úplne. Odkladanie servisu môže viesť až k poškodeniu kompresora a vysokým nákladom za jeho opravu.

Ak klimatizácia prestane chladiť, najčastejšie sa jedná iba o nedostatok chladiva, ktoré sa spotrebovalo používaním klimatizácie. V niektorých prípadoch sa však môže stať, že chladivo uniká mimovoľne, a to je už problém.

Ak pri zapnutí klimatizácie cítite nepríjemný zápach, mali by ste zájsť do servisu čo najskôr. Zápach je často spôsobený nadmerným usadzovaním vlhkosti, ku ktorému dochádza pri častom používaní klimatizácie. Môže však byť spôsobený aj zanesením peľového filtra, prípadne nadmerným množstvom baktérií.

Ak pri zapnutí klimatizácie počujete čudné zvuky, môže sa jednať o poškodený kompresor. K tomuto problému najčastejšie dochádza pri nepravidelnom používaní klimatizácie, kedy sa olej (kolujúci v kompresore) usadzuje v kompresore a môže dôjsť k jeho poškodeniu. V prípade poškodeného kompresora sa jedná už o finančné nákladnejšiu opravu, a preto vám odporúčame pravidelne navštevovať servis. V konečnom dôsledku je to lacnejšie, ako riešiť problém, keď už je zle.

Kompletný proces servisu a kontroly klimatizácie zaberie zhruba hodinu. Klimatizačný systém sa pripojí k špeciálnemu zariadeniu, ktoré prekontroluje tesnosť systému, vytiahne, prefiltruje a doplní chladivo do primeranej hladiny. Zariadenie prečistí a doplní olej v kompresore a nakoniec vydezinfikuje celý klimatizačný systém ozónom, čím sa zničia všetky baktérie, vírusy a plesne. Nakoniec nasleduje výmena peľového filtra (dôležitý najmä pre alergikov), ktorú odporúčajú výrobcovia robiť každých 15 000 km.

  • Pre vozidlá s rv do 2016
  • Najrozšírenejší typ chladiaceho plynu
  • Používané vyše 20 rokov
  • Pre vozidlá s rv do 2016
  • Šetrné k životnému prostrediu
  • GWP = 4
  • Bezpečné a úsporné

Prečo sa Vám s nami bude dobre spolupracovať?

Nečakajte kým bude neskoro

Neodkladajte kontrolu a servis klimatizačných systémov na neskôr. Môžete si poškodiť nielen svoje zdravie, ale aj kompresor, čo môže následný servis rapídne predražiť.

Kontakt

MIROSLAV SCHULCZ
MAN SERVIS

ŠTEFAN ZACHAR
MAN SERVIS / PREDAJ VOZIDIEL

MARIÁN SZŰCS
IVECO SERVIS

Kontakt

MIROSLAV SCHULCZ
MAN SERVIS

ŠTEFAN ZACHAR
MAN SERVIS / PREDAJ VOZIDIEL

MARIÁN SZŰCS
IVECO SERVIS